امروز یکشنبه, 31 تیر 1403                      
به فرودگاه بین المللی خلیج فارس خوش آمدید  

نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی جهان در فرودگاه عسلویه

نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی جهان در فرودگاه عسلویه

مدیر فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه از نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی(ایکس‌ری) جهان برای نخستین‌بار در کشور در فرودگاه خلیج فارس عسلویه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساتی منطقه ویژه پارس-مجید حاجوند، مدیر فرودگاه عسلویه با اشاره به نصب یکی از پیشرفته‌ترین سامانه کمک بازرسی دنیا در فرودگاه خلیج فارس عسلویه اظهار داشت: این سامانه که از هوش مصنوعی بهره می‌برد موجب ارتقای ضریب ایمنی و امنیت در فرودگاه می‌شود.

 

وی با اشاره به دستورالعمل دولت مبنی بر تجهیز فرودگاه‌های سراسر کشور به این سامانه مهم و پیشرفته دنیا افزود: در حال حاضر هیچ یک از فرودگاه‌های کشور موفق به نصب چنین سامانه مدرن و پیشرفته‌ای نشده‌اند.

 

مدیر فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس عسلویه با قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: این سامانه بسیار مهم با همکاری مدیرعامل منطقه ویژه انرژی پارس خریداری و سپس نصب شد که از توجه وی به این مهم بسیار سپاسگزارم.

 

وی با بیان اینکه سامانه ایکس‌ری نصب شده در فرودگاه خلیج فارس از نوع 100/100 است، افزود: این سامانه از دو منبع هایمن مدل 100/100 و همچنین هوش مصنوعی استفاده می‌کند که قادر به تشخیص هرگونه مواد منفجره، مواد مخدر، سلاح‌های کریستال و سایر موارد است.

 

حاجوند تصریح کرد: این سامانه ضمن افزایش سرعت عمل و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و مسافرین، موجب ارتقا امنیت و ایمنی فرودگاه و پروازها می‌شود.

تمامی حقوق این وب سایت برای فرودگاه بین المللی خلیج فارس محفوظ می باشد

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت